top of page

Showroomid kaubanduskeskustes - mida arvad sina sellest?


Üle maailma on kaubanduskeskused suure probleemi ees: külastajate vähenemine muudab keeruliseks ruumide rentimise kauplustele! Kui vaatame, mis juhtub Ameerika Ühendriikides, siis võime ennustada ka selle trendi saabumist Euroopasse ja Eestisse tänu pidevalt kasvavale e-kaubandusele. T1 annab juba aimu, et lihtsalt tavalisest kaubanduskeskusest jääb väheks ning klientidele on vaja pakkuda lisaks meelelahutust ja elamusi. Samas kui kaubanduskeskused muutuvad järjest rohkem vabaajakeskusteks, siis annab see võimaluse uutele ettevõtetele ning strateegiatele!














Kui räägime Euroopas AV lahendustest ja uutest trendidest nagu showroomid kaubanduskeskustes, siis kindlasti peame pöörama oma silmad Ühendkuningriikide poole. Sealt on ka alguse saanud idee muuta kaubanduskeskute müügiruumid autobrändide showroomiks. Näide UK'st Lakeside Essex's asuvast Seati showroomist, mis osutus erakordselt populaarseks lahenduseks. SEAT-i esmatutvustus showroom annab edasi moodsa digitaalselt täiustatud müügisaali kogemuse väiksemal kujul kui seda on autode esinduskeskused. Kui Eestis on reeglina lihtsalt auto kaubanduskeskuse peaukse juures ilma olulise kliendi- ja infotoeta, siis Ühendkuningriikides on lähtutud teisiti. Näide Seati showroomist: LED-ekraan kaupluse esiküljel, et meelitada külastajaid sisse, neli suurt videoseina visuaalseks reklaamiks ja infoks ning mitmed interaktiivsed infopunktid ettevõtte info, auto info, hooldustööde broneerimiseks ja proovisõidu registreerimiseks.


































Miks showroomid võiks osutuda populaarseks kaubanduskeskustes:


1. Asukoht ja linnakeskus - showroomi asukoht on äärmiselt tähtis, see peab olema mugav ning lihtne külastada, nii jala kui sõiduvahendiga. On põhjus miks ostukeskuste ümber leiad alati kinod, hotellid, kohvikud, restoranid, pakkiautomaadid, pangad ja vabaajakeskused. Inimesed liiguvad selles piirkonnas massiliselt, Eestis reaalne: 10,000 - 15,000 inimest päevas vastavalt asukohale (aluseks võetud Kristiine Keskuse päevast külastust u. 21,000 inimest päevas).


2. Harjumused - inimesed on mugavad ja harjumuste orjad, mis tähendab, et kui inimene on harjunud oste tegema Ülemistekeskuses, siis ta teeb seda jätkuvalt. Need samad inimesed ei pruugigi kunagi avastada showroome, mis asuvad tootmishoonetes, linnade tööstuskeksustes või äärlinnas. Showroom kaubanduskeskuses võimaldab mitte ainult müüki suurendada vaid sisestada järjepidevalt brändi nime tarbija alateadvusse.


3. Keskendumine - showroomid võivad olla ajaperioodiga (6-12 kuud), keskendudes ühele tootesarjale ning ei pea olema alati klienditeenindajaga. On valdkonnad mille showroomid saab lahendada digitaalsete interaktiivsete kioskite, sensorite ja ekraanidega.


Üks huvitav ja küllaltki vana näide kuidas füüsiline pood ja e-pood kokku viia ning muuta lisaks kontaktivabaks:


Poes olevad tooted pole kliendile otseselt kättesaadavad vaid on vaatamiseks ja informatsiooniks. Ost toimub QR koodi sisse skaneerimisel nutitelefoniga, juhendab kliendi e-poodi kus tellimuse saab lõplikult vormistada ning kaup transporditakse otse koju. Selline mudel töötab ka showroomides kus QR kood juhendab näiteks potentsiaalse edasimüüja tootja kontaktideni ja tarbija nende e-poodi.





6. Lihtne üles leida ja parkimine - kaubanduskeskused on lisaks lihtne üles leida, asuvad igas suuremas linnas, parkimis alad on reeglina suured ja avarad. Järjest rohkem tegelevad kaubanduskeskused ka ürituste korraldamistega, mis toob omakorda rohkem inimesi kohale.


Ärgem unustagem, et kaubanduskeskuseid külastavad nii lihttöölised, ettevõte omanikud ja inimesed kes plaanivad ettevõtega alustada, seega pind on soodne koostööpartnerite ja uut klientide loomiseks. Lisaks annab showroom kaubanduskeskuses selge signaali koostööpartneritele tugevast ja elujõulisest brändist!


7. Suurepärane reklaamiökosüsteem - ettevõtel on ka võimalus täielikult ära kasutada kaubanduskeskuste reklaamiökosüsteemi, mis algab juba parkimisplatsist suurte LED ekraanidega ning liigub sisereklaami kanalitele nagu ekraanitulbad, ekraanid, kioskid, print reklaamid. Sedasi on võimalik juba parklast juhendada inimesed oma showroomidesse!


8. Üle riigiline - kuna Eestis asuvad kaubanduskeskused enamus keskmises ja suurlinnas, siis on kerge jõuda nendes linnades inimesteni kiirelt. See võimaldab kasvatada brändil lisaks suurlinnades ka väiksemates linnades madalamate kuludega.


9. Mängulisus ja meelelahutus - inimesed kaotavad kiirelt huvi kui neil hakkab igav, kui üks tegevus kestab liiga kaua või nad ei leia endale huvitavat lahendust. Selleks aiatavad interaktiivsed lahendused/mängud/loosid, mis muudavad showroomid elavaks ning võimaldab muuta pidevalt tegevust ilma riistavara pideva uuendamiseta.


10. Interaktiivsed kioskid/ekraanitulbad - juhtub tihti, et kõike ei suudeta mahutada ühte ruumi. Puutetundlikud kioskid pakuvad head võimalust lisada terve tootekataloog mida koos müügiesindajaga vaadata ja vajadusel tellida. Sedasi võimaldab väike showroom mahutada näiteks 30 toote asemel kogu ettevõte tootevaliku. Sellised lahendused on populaarsed hetkel mööblibutiikides kuid võiks laieneda, mis tahes valdkonna showruumi või kauplusse.


Vajad lahendust oma showroomi:


Interaktiivsed lauad SIIT

Interaktiivsed kioskid SIIT

Ekraanitulbad SIIT

Visuaalsed elemendid klaasidel/vaateakentel SIIT

Interaktiivsed põrandad või vaateaknad SIIT


Mis arvad sina showroomide rajamisest kaubanduskeskustesse?


Parimad
Hiljutised postitused
Arhiiv
Märksõnad
Jälgi meid
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page