top of page

Kas oled juba kursis visuaalse kaubandusega ehk visual merchandising?


Kes veel ei ole tuttav selle valdkonnaga, siis tegemist on spetsiifilise kaubaasetusega vaateakentel, müügisaalis ja e-kaubanduses. Eesmärk on mõjutada tarbijat nii, et ta kulutaks raha ka siis kui tal selleks otsest vajadus ei ole. Eduka tulemuse saavutamiseks ei piisa lihtsalt disaineri nägemusest vaid peab tundma tarbija käitumisharjumisi ning inimpsühholoogiat.


Antud postitusega keskendume füüsilistele kauplustele!


Siin on mõningad olulised punktid:


Arhitektuur - füüsilise kaupluse arhitektuur sisaldab visuaalseid elemente nagu põrandakujundus, dekoratsiooni värvivalik ja taust, sealhulgas kolmemõõtmelisi vaateakna kujundusi, vaateakna ekraane, riiulinäitusi, mannekeene ning erinevaid ekraanilahendusi.


Lugude rääkimine - visuaalne turustamine intrigeerib kliente muutes poe põnevaks sihtkohaks, mis inspireerib ja köidab ostjaid. Kaupmees tekitab visuaalsete väljapanekute kaudu soovitud efekti suuremaks läbimüügiks.


Presenteeri mida müüd - nähtavuspõhimõte ja loovlahendused suurendavad läbimüüki toodetele, mis muidu ei pruugi saada tähelepanu suure tootevaliku keskel. Lisaks unikaalsed lahendused suurendavad lojaalsuse teket ning annavad suurema võimaluse sotsiaalmeedia jagamisele!


Anna klientidele ruumi - vähesed kliendid tunnevad rõõmu liigselt täis pakitud poes kus on halb liikuda või keeruline tooteid leida. Andes kliendile ruumi võid aidata ostjal lõõgastuda ja nautida kaupluse atmosfääri.


Harmoonia - nii kaupluses kui ka veebipoes peavad kaupmehed pöörama tähelepanu kaupadele ja kommunikatsioonijuhistele. Pead tutvustama tootevalikut ja jääma samal ajal vastavusse kaubamärgi põhiteemaga ning leidma õnneliku kesktee.



Tähtsamad tähelepanekud Eva Raidi loengust Silent selling: the art and science of visual merchandising:


1. Tunne üldist statistikat ja tarbija käitumisharjumusi, nagu näiteks 76% tarbijast ei küsi abi müügiassistendilt vaid teeb seda vaikselt ja 92% toidubrändidest kukub läbi supermarketites kuna inimesed ei ole neid tooteid maitsnud. Mis tähendab, et visuaalne kaubandus ehk visual merchandising on olulisemaid strateegiaid jae ja online kaubanduses. (statistika pärineb UK juhtimiskonsultatsiooni firmast MMGR Ltd., 2010)



2. Et luua edukad tooteletid ja visuaalse kaubanduse vaateaknad peame tundma oma kliente läbi ja lõhki. Kauplused ja kaubamajad on tihti mugavad ning peavad oma klientideks kõiki inimesi kuid tegelikult ei ole see nii. Visuaalne kaubandus töötab parimal viisil kui tunned oma klientide vajadusi ja oskad eristada peamisi klienditüüpe nagu planeeriv ostja, fokuseeriv ostja ja impulsiivne ostja.


OÜ Novaver pakkuda klientide loendamist, et hinnata kaupluses liikumist kampaaniate ajal või liikuvust vahekäikudes. vaata SIIT


Visuaalsed aknad ekraanikiledega liida füüsilised tooted klaasile kleebitavate ekraanikiledega, vaata SIIT ja kiled eraldi SIIT!


3. Kui oled selgeks saanud kes on sinu klient ning millised on tema ostuvajadused, alles siis saad hakata rakendama õiget strateegiat. Selle põhjal saad luua vastava "story" ehk loo oma klientidele, kasutades visuaalne kaubanduse põhialuseid, et suurendada müüki.



4. Esimene oluline osa on orienteerumine, tooted peaksid olema kergelt üles leitavad ning peaks olem arvestatud ka eelnevalt mainitud klienditüüpide eripärasid ja nende käitumisharjumusi.


Näiteks peaksid hädavajalikud/igapäeva tooted olema eemal, võimaldades inimestel ennem käia teistest tootelettidest mööda, et äratada ostuhuvi lisatoodetele. Üks võimalustest on näiteks piim, mis asub eemal ning enne piimalettini jõudmist läbib klient tooteletid kus on valik toodetest, mis võimaldavad piimast midagi valmistada või tarbida koos piimaga.


Tootelettidevahel võib asetada interaktiivseid reklaame või tegevusi, mis haaravad täiskasvanudi ja lapsi. Vaata OÜ Novaver interaktiivsete põrandate tooteid SIIT



5. Tihti on nii, et mõned tooted ei müü ja leiavad ennast alumistelt riiulitelt. See, aga ei tähenda, et nendel toodetel puudub müügipotentsiaal. Siin võib olla põhjus kuidas neid tooteid on poes presenteeritud. Visuaalne kaubandus võimaldab rääkida loo ning anda uue hingamise toodetele. Vahest piisab lihtsalt põnevast loost ja loovast tootelettist, et neid edukalt müüa.


OÜ Novaver pakub ka interaktiivseid kioskeid, tuues füüsilisse poodi online kataloogid ja e-poed. Klient saab koos müügiassistendiga tooteid vaadata, kliendile infot jagada ning koos sooritada oste. Vaata SIIT!


OÜ Novaver pakuba ka võimalusi luua erinevaid projektsioonilahendusi seintele, et anda suurema võimaluse visuaalsele jutustamisele. Vaata juurde SIIT!


6. Tark partnerlus, siin all peaks pidama silmas erinevate brändide tooteid, mis sobivad omavahel kokku. Me näeme tihti seda moekaubanduses kus näiteks püksidele pakutakse kõrval kohe püksirihmasid, sokke jne. Kuid sellised lahendused peaks olema ka kasutusel toidukauplustes. Näiteks õllede kõrval on olemas lihasnäksid, sedasi mõjutad inimesi tegema spontaanseid lisa oste, mis muidu võik jääda tegemata kuna tooted asuvad ükstesisest eemal. Tarbija ei pruugigi mõelda see hetk, et tahab õlle kõrvale suupistet. Näiteks all pildil olevad veinid ja juustud!



7. Print sildid ja viidad! Meile meeldib lisada igasuguseid märke, viitasid ja allahindlusi, et tõmmata tähelepanu. Küsimus on kas inimene orienteerub selles kirjus keskkonnas ja kas sõnum ikka jõuab kohale? Pigem kaldume arvama, et inimene muutub "pimedaks" nendele sõnumitele ja alateadvuslikult hakkab eirama. Siin tuleks jääda ratsionaalseks ning arvestada inimese reaalse tähelepanuvõimega. Viitade kasutus peaks kauplustes oleme asetatud sedasi, et sõnum saab olla edastatud edukalt nii, et see annab tulemust mitte ei tekita segadust.


8. Üldekraanid kaubamajades on alatihti ainult reklaamvideode eesmärgil. Kui sa jälgid inimesi kaubamajades, siis nende pilk pöördub ekraanile korraks ennem kui edasi liiguvad seega ei pruugi ekraanidel olev sõnum jõuda kliendini, eriti kui ekraanid on riputatud kõrgele kuhu klient ei vaata. Ekraanid peaks täitma funktsionaalsust ja tooma tähelepanu brändi tootealustele, tooreriiulitele või interaktiivsed lahendused spetsiifiliseks ülesandeks või kampaaniamängudeks.


OÜ Novaver pakub erinevaid ekraanilahendusi, mis saab asetada kauplustes just inimeste silmapiirile nagu näiteks ekraanitulbad. Vaata juurde SIIT!



9. Tähtis on luua lisaks keskkond kus inimesed saavad aja maha võtta ja saad osa meelelahutusest. Näiteks kus isa ja lapsed või ema ja lapsed saavad aega veeta kuni üks vanematest on ostlemas pesu, tööriistu või elektroonikat. See on eriti oluline kaubanduskeskustes ja supermarketites, sest mida rohkem suudad hoida kliente visuaalse kaubanduse keskkonnas seda suurem tõenäosus on suurendada läbimüüki.


OÜ Novaver pakub sellistesse olukordadesse Eesti suurimat interaktiivsete laudade valikut mängimiseks, ajaviiteks ja uudistelugemiseks. Vaata juurde SIIT!


Kasutusmugavad istepingid sise ja väliskasutuseks IP65 ilmastikukaitsega millel on laadimispunktid nutiseadmetele ja elektrislistele liikumisvahenditele. Vaata juurde SIIT!



10. Kaks olulist slaidi Eva Raidi loengust Silent selling: the art and science of visual merchandising'




Loodame, et leidsid siit informatsiooni mis võib sulle olla vajalik!

Ekraanilahenduste arutamiseks kirjuta meile info@novaver.eu või helista +37258547887


Parimate soovidega,

OÜ Novaver meeskond

Parimad
Hiljutised postitused
Arhiiv
Märksõnad
Jälgi meid
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page