top of page

Klient küsib: kas vanast LCD saab reklaamekraani ehk "digital signage" ekraani?


Tava ekraan LCD

Tänapäeval võimalik kõigist ekraanidest teha reklaamekraanid isegi kineskoop televiisorist, kasutades selleks miniarvuteid. OÜ Novaver siiski ei soovita seda, peamised põhjused selleks on:

 • Ekraanieluiga - TV ei ole mõeldud pikaks kasutuseks ning ekraan ei pruugi vastu pidada töökoormusele.

 • Ekraani heledus - tava TV ekraanid on madala heledusega ning ei pruugi tõmmata piisavalt tähelepanu.

 • Funktsioonid - professionaalsetel ekraanidel on spetsiaalselt väljatöötatud funktsioonid meedia esitamiseks ja selle ajatamiseks ekraanil.

 • Pixel shift tehnoloogia - on funktsioon enamustel professionaal ehk äriklassi ekraanidel, mis aitab vältida staatilise pildi "põlemist" ekraanile.

 • Auto jahutus - ekraanid, mis töötavad 16/7 või 24/7 vajavad seadmete jahutust, mis pikendab seadme eluiga ning hoiab kokku pikemas plaanis ettevõte raha.

 • Garantii tingimused - TV ekraan võib kaodata oma garantii ning rikke korral ei ole kaitset paranduseks või väljavahetuseks.

 • Paigaldus - professionaalsete ekraanidel on rohkem paigaldus (VESA) ja integreerimis võimalusi ning lai valik erinevaid kinnitusi selleks.

Küsi meie professionaalsete ekraanilahendusi siit: info@novaver.eu

Kui eelnev ei kõneta sind ning soovid siiski ära kasutada oma vanad LCD, siis järgnev on sulle:

Mõistame, et väike ettevõtteid ei saa alati lubada endale uusi ekraane või on saadaval LCD ekraanid mida muidu pole kuskil kasutada. Samuti on tava TV'd saadaval juba 30€ näiteks Facebook Marketplace, mis teeb need ahvatlevaks. Esimene asi mida soovitame vaadata ekraanide puhul:

 • ekraanide vanust või tööaega - võiks olla maksimaalselt 1 aasta vanad või alla 10,000 tunni mänginud,

 • kas ekraan võimaldab mängida USB pulgalt ja kas on loop võimalus (pidev esitamine),

 • kas ekraan "ärkab ja uinub" HDMI signaali saades,

 • kas ekraanil on ajatamis võimalus ehk taimer,

USB funktsioon on kasutusel ka paljutel televiisoritel ja äriklassi ekraanidel. Juhul kui sinu ekraanil see puudub, siis selle vastu aitab USB/SD kaardi mängijad. Seadmed on piisavalt väiksed, et peita ekraanitaha ning mängivad enamus tuntud pildi ja videofaile ning erinevad esitlus võimalused. All toodud Nano 3.0 on OÜ Novaver rendis kasutusel ja võime soovitada seda:

Miinus: ei mängi siiski kõike faile ning subtiitritega videosid. Voolukatkestuse korral ei jätka valitud video esitust.

Plus: sobib kasutamiseks hästi projektoritega ning 24/7 tööks.Sobib kasutuseks: kui seada on käepärases kauguses!

Saadaval: www.amazon.com (toote nimi: VonHous Nano 3.0)


Trend liigub siiski pilvepõhiste rakenduste suunas, seda lihtsatel põhjustel: mugav, lihtne kasutada algajatel ja kiire. Sellise funktsiooni lisamiseks peab välja selgitama kas sinu ekraanil on Android TV ja kas see toetab teatud rakendusi läbi Google Play Store. Juhul kui TV'l puudub Android lahendus, siis on selleks mitmeid võimalusi kuid kõik oleneb tarkvarast/äppidest mida plaanid kasutama hakata.

Odavamad on Android TV'd nagu näiteks Mi Xiaomi, mis ka Eestis saadaval hinnaga 65 - 86€ ning võimaldab kuni 4K resolutsiooni. Miinuseks on, et vajab WiFi't, kõiki vajalikke tarkavarasid/äppe ei ole saadaval, sest originaalis on seade mõeldud ikkagi TV'ks. Kuigi kõik rakendused seal ei tööta, siis on seal piisavalt võimalusi mida kasutada.

Kust osta: https://www.01.ee/est/product/1372133

Alternatiivid on näiteks Asus Chromebit, Intel Computesticks ja Amazon Fire Stick. Kuid mis võivad olla Eestis raskemini kätte saadavad olla kui Mi box.

Pilve põhised "digital signage" äppid ja tarkvarad on tavaliselt tasulised ning algavad 5€ kuni 20€ kuus, olenevalt, mis võimalusi soovid kaasa saada. Siin on küsimus ka kui palju ekraane sa korraga haldad? Vastavalt sellele valid oma tarkvara. Kui soovid ainult ühte ekraani sellisel juhul julgeme soovitada: Play Signage lahendust kus 1 ekraan on alati tasuta, tarkvara võimaldab lihtsat pilvepõhist haldust ning meedia loomiseks on lihtsad tööriistad. Tutvu lahendusega siit https://playsignage.com/#overview

Küsimus on ka kuidas luua tasuta meediat ekraanidele, siit leiad mõningad head võimalused:

Litsentsivabad pildid: https://pixabay.com/

Pildi ja graafika disain: https://www.canva.com/

Lihtne videotöötlus: https://www.openshot.org/

Animeerimine: https://biteable.com/


Comentarios


Parimad
Hiljutised postitused
Arhiiv
Märksõnad
Jälgi meid
 • Facebook Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page