top of page

6 võimalust kuidas kasutada gobo ehk graafikaprojektoreid ettevõtetes!

Enamus meist kindlasti teab ja on näinud gobo projektoreid erinevatel üritustel nagu ööklubides, kontsertidel, pulmades, seminaridel jne. Viimase 10 aasta jooksul on, aga kasutusvaldkond märgatavalt laienenud ja nüüd on gobo ehk graafikaprojektorid populaarsed ka igapäeva ettevõtluses. Projektoreid kasutatakse nii informatsiooni edastamiseks, hoiatusteks, reklaamiks ning sise ja välisdisainis. Need kes veel ei tea täpselt kuidas graafikaprojektor töötab, siis enne lühike ülevaade:Gobo ehk graafikaprojektor - OÜ Novaver
Gobo ehk graafikaprojektor

Eelnev pilt annab aimu projektori enda ehitusest, mis lihtsalt öeldes on jahutusega LED lamp koos fokuseerivate läätsedega. Gobo ise on klaas, millele on laserprinditud pilt ja asub lambi ning läätsede vahel. Pilt võib olla must ja valge või erinevate värvidega. Need klaasist gobod on u. 1mm paksused ja erinevatel tootjatel võivad olla erinevas suuruses, üldiselt 35 - 70mm diagonaaliga.

Gobo ehk graafikaprojektor - OÜ Novaver

Oleme kuulnud ka plexiklaasi ja paksemate kilede printimisest, aga kvaliteedi saavutamiseks ei soovita selliseid lahendusi, vähemalt mitte professionaalsetes installatsioonides.


Tänapäeva graafikaprojektorid on ehitatud 24/7 kasutuseks, hooldusvabaks ning pirnieluiga on 20,000 - 50,000 tundi. Lisaks on piltide vahetus lihtne teha ka ettevõte enda tavatöötaja poolt. Mis ehk kõige parem, projektori saab ühendada vooluvõrku nii, et projektor hakkab tööle ja sulgeb koos üldise valgustusega.


NB! Soovitame vältida Aliexpressi tooteid kuna neil võib olla vigane jahutus ja hiljem keeruline organiseerida garantiiremonti.


Millised on siis peamised 6 kasutusala ettevõtetele:


1. Info ja suunamine avalikus ruumis - tihti on nii, et inimesi on vaja suunata suurtel pindadel teatud teenusteni või müügialale. On ka olukordasid kus on vaja lihtsat informatsiooni jagada klientidega ning soov on säilitada puhtad põrandad ja seinad ilma kleebisteta. Sellisel juhul on graafikaprojektor ideaalne lahendus. LED võimsusega 1800 - 15,000 luumenit, sobides erinevatesse siseruumi valgustingimustesse.2. Reklaam põrandal või seintel - võimaldab seinadele ja põrandatele luua erinevaid valgusdisaini elemente, logosid, reklaame QR koodiga või "Call to Action" sõnumiga. Projektorid võimaldavad ka kaasa tellitavate peeglitega suunata pilti 90 kraadi, mis annab laiema paigaldusvõimaluse seintele.3. Informatsioon - tihti on nii, et vaja on edastada informatsiooni külastajatele, aga LCD ekraanid on liiga väikesed ja LED ekraanid liiga kallid. Siis on graafikaprojektoril eelis, võimaldades kuvada detailset teksti, sobides sedasi nii ärihoonetesse, muuseumidesse, restoranidesse jne. Nagu varem mainisime on neil eelis ühendamaks vooluvõrku ja ei vaja tarkvara kontrollimaks projektori sisse ja välja lülitust, selle saab lahendada seinalülitiga nagu tavaline lamp.4. Valgusdisain - see osa peaks kõnetama loovlahendustega tegelevaid inimesi kes otsivad pidevalt uusi võimalusi luua põnevaid sisekujunduslahendusi. Nagu me teame alati ei ole ekraanid või print materjalid disaini mõttes parimad. Samuti võib kasutada valgusdisaini nii showruumides, messidel või jaekaubanduses, eesmärgiga lisada ruumidesse mängulisust ilma pindasid rikkumata. Teatud graafikaprojektoritele on võimalik lisada ka töötav seinakell!5. Viidad ja märgistused - tööstuspindadel on alati suur probleem hoitasumärkide kasutamisega. Nimelt, seintel ei ole hoiatusmärgid alati nähtavad ja põrandal kuluvad kleebised ning värv kiiresti. Eriti kui toimub pidev liikumine inimeste poolt või masinatega nagu transpordiautod, roklad/käsikahveltõstukid ja mootortõstukid. Sellisel juhul on lihtsad

ja kergelt paigaldatavad graafikaprojektorid toimiv lahendus. Mis kõige tähtsam kasutavad voolu ainult 40W(1800lm) kuni 80W (5750lm) ning suure valgusallikaga 150W (15,000lm).


6. Väliinstallatsioonid - tänaseks on see just kõige olulisem valdkond kus kasutatakse graafikaprojektreid alternatiiviks kallitele LED ekraanidele. Erinevad loovlahendused annavad fassaadidele uue elamise. Ilmastiku kindlad IP65 graafikaprojektorid käivad lihtsalt vooluvõrku ning saab sisse ja välja lülitada kas või Oomipoest müüdava digitaimeriga.


Lisaks all toodud piltidele ja videole on võimalik kasutada ka spetsiaalset ekraanikile lamineerituna klaaspaneelide vahele, et luua põnevaid klaasist väliinstallatsioone. Sedasi garanteerib odavamad, aga samas huvitavamad lahendused kui kasutades traditsioonilisi LED ekraane või videoprojektoreid.


Ettevõtted kes tahavad õhtul ja öösel mööduvatelt autodelt ning jalakäiatelt tähelepanu, aga leiavad, et valguskastid pole piisavalt suured ja LED ekraanid on liiga kallid. Sellisel juhul graafikaprojektorid annavad suure eelise hinnas ning on hooldusvabad kuni 20,000 - 50,000 tundi, võimsusega 15,000 - 40,000 luumenit. Rootor võimaldab pildi pöörelma panna, tõmmates oma liikumisega lisatähelepanu.


Milliseid projektoreid OÜ Novaver kasutab:


Lae ja põranda graafikaprojektorid sise- ning välikasutuseks: 1800 - 5750 luumenit (22 - 80W).
Ripplae graafikaprojektor kuvamaks põrandale või seinale: 1800 - 5750 luumenit (22 - 80W).Posti külge kinnituvad projektorid - välitingimustesse IP65, 1800 - 5750 luumenit (22 - 80W).
Rootor projektorid siseruumi ja välitingimustesse IP 65, 5750 luumenit ja 80W.
Õue graafikaprojektorid koos rootori ja efektilahendustega 15,000 - 40,000 luumenit


Soovide rääkida projektist või küsida lisainfot toodetest?


Kirjuta või helista meile


NB! Rent saadaval!

コメント


Parimad
Hiljutised postitused
Arhiiv
Märksõnad
Jälgi meid
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square